[:pl]

Żuchliński
Cyklo Gniewino


Metryka

Prolog Szosowy 2018

Impreza inaugurująca wyścigi szosowe w roku 2018. Zapowiada rozpoczynające się w maju Energa Cyklo Cup. Wyniki Żuchliński Cyklo Gniewino liczą się do klasyfikacji generalnej serii szosowej.

Data

22 kwietnia 2018

Miejsce

Gniewino. Start z Placu Koncertowego w Czymanowie, Meta na szczycie zbiornika Żarnowieckiego

Patronat

Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce

Trasy

  46 km z jednym istotnym podjazdem pokonywanym trzykrotnie
  92 km z jednym istotnym podjazdem pokonywanym pięciokrotnie

Informacje

Gniewino

Okolice Jeziora Żarnowieckiego

Trasa

Mapy i profile tras

Regulamin

Pobierz .pdf

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Zajrzyj po imprezie

Zdjęcia

Dostępne dzień po imprezie

Klasyfikacje

Wszystko o Cyklo SZOSA

Sponsorzy

Sponsor Tytularny

Sponsor Główny

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner Strategiczny

Partnerzy

[meteor_slideshow slideshow=”energa-cyklo-cup” metadata=”align: ‚center'”]

Partnerzy medialni

Szczegóły


FAQ


O Cyklo Gniewino

Tegoroczna edycja wyścigu Cyklo Gniewino będzie już piątą kolejną imprezą organizowaną pod tą marką. To wyjątkowy wyścig, bo edycja z 2014 roku była historyczną pierwszą imprezą organizowaną przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe przy współpracy z PGE EO.

I jak co roku dzięki uprzejmości PGE Energia Odnawialna Partnerowi Strategicznemu wyścigu – kolarze mogą zmierzyć się z podjazdem pod Zbiornik Żarnowiecki, który na co dzień jest wyłączony z ruchu. Sezon 2018 można określić jako powrót do „Gniewińskich” korzeni. Podobnie jak w 2014 roku meta będzie usytuowana na szczycie zbiornika Żarnowieckiego, z tą różnicą, że w pierwszym wyścigu z historii Cyklo Gniewino finisz był na wysokości Kaszubskiego Oka.

Świetna lokalizacja nad Jeziorem Żarnowieckim, znakomita i – jak zwykle – perfekcyjnie zabezpieczona trasa. Jak zwykle – trzeba tu być!

W roku 2018 Cyklo Gniewino stanowi prolog przed Energa Cyklo Cup, na którą w 2018 roku składają się:
Cyklo Lębork | 20 maja 2018
Cyklo Strzepcz | 24 czerwca 2018
Cyklo Pętla Reja | 22 lipca 2018
Cyklo Pelplin | 12 sierpnia 2018
Cyklo Kartuzy | 1 września 2018

Można uczestniczyć w dowolnej liczbie imprez – Pakiety Startowe dostępne są dla każdej z nich osobno. Jednak dodatkową atrakcję – od tego roku – stanowić będzie klasyfikacja łączna, pozwalająca bawić się rywalizacją także w skali całego sezonu. Do klasyfikacji liczą się także wyniki Żuchliński Cyklo Gniewino.

Jest zatem oczywiste, że warto startować w każdej imprezie cyklu!

Zależy nam, aby nie ograniczać klasyfikacji do ścisłej czołówki i pozwolić na zabawę także tym uczestnikom, którzy niekoniecznie widzą siebie w pierwszej dziesiątce na mecie;) Dlatego reguły rywalizacji zostały skonstruowane w odpowiedni sposób.

Do klasyfikacji będą liczone punkty zdobyte w 5 najlepszych imprezach szosowych CYKLO dla danego zawodnika.

Wszystkie szczegóły dotyczące klasyfikacji generalnej CYKLO szosa 2018 znajdziecie w regulaminie każdej z imprez szosowych Cyklo  w paragrafie 14 Zasady Klasyfikacji generalnej cyklu CYKLO szosa 2018


Jak wystartować?

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego. Biuro Imprezy otwarte jest także w dzień poprzedzający wydarzenie, a w niektórych przypadkach także dwa dni przed terminem.

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Prawy bok zawodnika na wysokości biodra
Sztyca podsiodłowa
Chip – pancerze pod kierownicą /chip do zwrotu na mecie/

Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo SZOSA to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Zawodników o mniejszym stopniu zaawansowania zapraszamy na „Małą Pętlę” gdzie do pokonania będą dwa okrążenia z dwukrotnym podjazdem pod zbiornik Żarnowiecki. Bardziej zaawansowani kolarze mogą zmierzyć się z trasą 92 km – czyli 4 okrążeniami.

 


Czy uczestnicy muszą mieć rowery szosowe?

Absolutnie nie ma takiego wymogu. Na dystansie „Małej Pętli” każdy może startować na rowerze, jaki posiada i na jakim jeździ na co dzień, bez względu na to czy jest to rower miejski, mtb, trekkingowy czy szosowy. Rower musi być sprawny i wyposażony w dwa hamulce.

Wybór dystansu „Duża Pętla” sugerowalibyśmy zawodnikom, którzy posiadają rower szosowy – zwgl. na długość trasy, przewyższenia i limit czasu, który obowiązuje na tym dystansie.
Obowiązkowym wyposażeniem jest oczywiście również kask. Szczegóły zasad dot. startu znajdują się w regulaminie imprezy w paragrafie 8 Uczestnictwo.


Patronat Ambasadora Francji


Całość serii Cyklo SZOSA jest w roku 2018 objęta Patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej.
Zwycięzcy poszczególnych imprez otrzymają koszulki: niebieską, białą, czerwoną oraz trójkolorową!Gniewino


Poznaj Gminę Gniewino

Czymanowo – miejsce startu położone jest na północy województwa pomorskiego, w powiecie wejherowskim. Niewielka odległość od wybrzeża Morza Bałtyckiego (ok. 4 km od północnej granicy), okolice tobogactwo i piękno lasów oraz malownicze krajobrazy nad jeziorami: Żarnowieckim, Salińskim, Dąbrze, Czarnym oraz Choczewskim kuszą wszystkich pragnących znaleźć się w miejscu zacisznym, czystym i spokojnym.

W sąsiedztwie znajdują się z cztery wiejskie gminy powiatu wejherowskiego – od południowego wschodu z gminą wiejską Wejherowo, od południa z gminą Luzino, od południowego-zachodu z gminą Łęczyce, od północnego-zachodu z gminą Choczewo; oraz jedną gminą powiatu puckiego – od północnego-wschodu z gminą Krokowa. Obszar gminy omijają międzyregionalne trasy komunikacyjne, zarówno drogowe, jak i kolejowe. Najbliższa droga relacji Gdynia – Szczecin przebiega w odległości ok. 5 – 7 km od południowej granicy gminy. Przez gminę przebiega droga o randze regionalnej – relacji Wejherowo – Choczewo. Główny ośrodek gminy – miejscowość Gniewino, dzieli od ośrodka powiatowego – Wejherowa – odległość ok. 20 km.

Natomiast odległość od centrum Gdyni wynosi ok. 44 km, a od Gdańska – miasta wojewódzkiego – ok. 70 km. Główny ośrodek sąsiedniego powiatu – Lębork, położony jest tymczasem w odległości ok. 28 km od Gniewina. Najbliższe miejscowości nadmorskie to Białogóra oraz Dębki.

Więcej


Zdjęcia

Więcej zdjęć: kliknij

Wirtualny spacer po Gminie Gniewino: kliknijTrasa


Opis tras 46 km i 92 km
Pętla 23 km

Trasa składa się z pętli o długości 23 km.
Dla krótszego dystansu pokonywana jest dwukrotnie (46 km), dłuższy oznacza 4 przejazdy (92 km).
W naszej ocenie oba dystanse otrzymują odpowiednio i   gwiazdki.

O stopniu trudności decyduje podjazd rozpoczynający się kilkaset metrów za linią startu. Zdecydowanie jest tu szansa na posmakowanie uroków wspinaczki. Strava (profil poniżej) pokazuje długość 1.4 km, średnie nachylenie 7% i 101 metrów różnicy wzniesień. Trasa podjazdu wiedzie drogą techniczną elektrowni szczytowo-pompowej, na co dzień jest ona zresztą zagrodzona szlabanami i niedostępna dla ruchu.

Pozostała część trasy to w zasadzie w miarę równomierne konsumowanie tych wypracowanych na początku pętli 100 metrów w postaci lekko opadającego terenu aż do brzegów Jeziora Żarnowieckiego, gdzie po kolejnych 3 kilometrach zamykamy okrążenie.


Mapa i profil trasy
Mapa i profil trasy
Mapa i profil trasy


Cyklo Gniewino 2017 - Fotosy

Galeria z ubiegłego roku

zobacz

Cyklo Gniewino 2016 - Fotosy

Galeria sprzed dwóch lat

zobacz

Cyklo Gniewino 2015 cz. I - Fotosy

Pierwsza część galerii (dystans 46 km)

zobacz

Cyklo Gniewino 2015 cz. II - Fotosy

Druga część galerii (dystans 92 km)

zobacz
[:en]

Cyklo Gniewino


Metryka

Cyklo SZOSA 1/4

Impreza nr 1 w naszej szosowej serii

Data

30 kwietnia 2017

Miejsce

Gniewino. Start i meta na Placu Koncertowym w Czymanowie

Patronat

Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce

Trasy

  46 km z jednym istotnym podjazdem pokonywanym dwukrotnie
  92 km z jednym istotnym podjazdem pokonywanym czterokrotnie

Informacje

Gniewino

Okolice Jeziora Żarnowieckiego

Trasa

Mapy i profile tras

Regulamin

Pobierz .pdf

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Zajrzyj po imprezie

Zdjęcia

Dostępne dzień po imprezie

Klasyfikacje

Wszystko o Cyklo SZOSA

Sponsorzy

Sponsor Główny

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner Strategiczny

Partnerzy

[meteor_slideshow slideshow=”cyklo-szosa-2017-partnerzy” metadata=”align: ‚center'”]

Partnerzy medialni

[meteor_slideshow slideshow=”cyklo-szosa-2017-medialni” metadata=”align: ‚center'”]

Szczegóły


FAQ


O Cyklo Gniewino

Tegoroczna edycja wyścigu Cyklo Gniewino będzie już czwartą kolejną imprezą organizowaną pod tą marką. To wyjątkowy wyścig, bo edycja z 2014 roku była historyczną pierwszą imprezą organizowaną przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe przy współpracy z Gospodarzem Wyścigu Gminie Gniewino i PGE EO.

I jak co roku dzięki uprzejmości PGE Energia Odnawialna Partnerowi Strategicznemu wyścigu – kolarze mogą zmierzyć się z podjazdem pod Zbiornik Żarnowiecki, który na co dzień jest wyłączony z ruchu.

Świetna lokalizacja nad Jeziorem Żarnowieckim, znakomita i – jak zwykle – perfekcyjnie zabezpieczona trasa. Jak zwykle – trzeba tu być!


Jak wystartować?

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.
Kupuję Pakiet Startowy

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego. Biuro Imprezy otwarte jest także w dzień poprzedzający wydarzenie, a w niektórych przypadkach także dwa dni przed terminem.
Biuro Zawodów: 28 kwietnia – 16:30 – 20:00 ul. Olimpijska 2, budynek Inkubatora Przedsiebiorczości, salka B, 29 kwietnia – 17:00 – 20:00 Plac Koncertowy w Czymanowie, 30 kwietnia – 7:30 – do ostatniego Klienta Plac Koncertowy w Czymanowie

 

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Prawy bok zawodnika na wysokości biodra
Sztyca podsiodłowa
Chip – pancerze pod kierownicą /chip do zwrotu na mecie/

Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo Gdynia to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Zawodników o mniejszym stopniu zaawansowania zapraszamy na „Małą Pętlę” gdzie do pokonania będa dwa okrążenia z dwukrotnym podjazdem pod zbiornik Żarnowiecki. Bardziej zaawansowani kolarze mogą zmierzyć się z trasą 92 km – czyli 4 okrążeniami.

 


Czy uczestnicy muszą mieć rowery szosowe?

Absolutnie nie ma takiego wymogu. Na dystansie „Małej Pętli” każdy może startować na rowerze, jaki posiada i na jakim jeździ na co dzień, bez względu na to czy jest to rower miejski, mtb, trekkingowy czy szosowy. Rower musi być sprawny i wyposażony w dwa hamulce.

Wybór dystansu „Duża Pętla” sugerowalibyśmy zawodnikom, którzy posiadają rower szosowy – zwgl. na długość trasy, przewyższenia i limit czasu, który obowiązuje na tym dystansie.
Obowiązkowym wyposażeniem jest oczywiście również kask.


Czym jest Cyklo SZOSA?

Cyklo SZOSA to seria imprez szosowych, na którą w 2017 roku składają się:
Cyklo Gniewino | 30 kwietnia 2017
Cyklo Gdynia | 25 czerwca 2017
Cyklo Strzepcz | 9 lipca 2017
Cyklo Kartuzy | 2 września 2017

Można uczestniczyć w dowolnej liczbie imprez – Pakiety Startowe dostępne są dla każdej z nich osobno. Jednak dodatkową atrakcję – od tego roku – stanowić będzie klasyfikacja łączna, pozwalająca bawić się rywalizacją także w skali całego sezonu.

Jest zatem oczywiste, że warto startować w każdej imprezie cyklu!

Zależy nam, aby nie ograniczać klasyfikacji do ścisłej czołówki i pozwolić na zabawę także tym uczestnikom, którzy niekoniecznie widzą siebie w pierwszej dziesiątce na mecie;) Dlatego reguły rywalizacji zostały skonstruowane w odpowiedni sposób.

Wszystkie szczegóły poznasz na stronie Klasyfikacje w zakładce „ZASADY”, zaznaczonej na czerwono w tabeli.


Patronat Ambasadora Francji


Całość serii Cyklo SZOSA jest w roku 2017 objęta Patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej.
Każda z imprez odnosić się będzie do kolorów francuskiej flagi. Zwycięzcy otrzymają zatem odpowiednio: w Cyklo Gniewino – koszulkę niebieską, w Cyklo Gdynia – koszulkę białą, w Cyklo Strzepcz – koszulkę czerwoną, a w Cyklo Kartuzy, na podsumowanie sezonu, koszulkę trójkolorową.Gniewino


Poznaj Gminę Gniewino

Gmina Gniewino położona jest na północy województwa pomorskiego, w powiecie wejherowskim. Jej obszar, o powierzchni 176 km2, stanowi część niezwykle malowniczego Pobrzeża Kaszubskiego. Niewielka odległość od wybrzeża Morza Bałtyckiego (ok. 4 km od północnej granicy), bogactwo i piękno lasów oraz malownicze krajobrazy nad jeziorami: Żarnowieckim, Salińskim, Dąbrze, Czarnym oraz Choczewskim kuszą wszystkich pragnących znaleźć się w miejscu zacisznym, czystym i spokojnym.

Gmina Gniewino sąsiaduje z czterema wiejskimi gminami powiatu wejherowskiego – od południowego wschodu z gminą wiejską Wejherowo, od południa z gminą Luzino, od południowego-zachodu z gminą Łęczyce, od północnego-zachodu z gminą Choczewo; oraz jedną gminą powiatu puckiego – od północnego-wschodu z gminą Krokowa. Obszar gminy omijają międzyregionalne trasy komunikacyjne, zarówno drogowe, jak i kolejowe. Najbliższa droga relacji Gdynia – Szczecin przebiega w odległości ok. 5 – 7 km od południowej granicy gminy. Przez gminę przebiega droga o randze regionalnej – relacji Wejherowo – Choczewo. Główny ośrodek gminy – miejscowość Gniewino, dzieli od ośrodka powiatowego – Wejherowa – odległość ok. 20 km.

Natomiast odległość od centrum Gdyni wynosi ok. 44 km, a od Gdańska – miasta wojewódzkiego – ok. 70 km. Główny ośrodek sąsiedniego powiatu – Lębork, położony jest tymczasem w odległości ok. 28 km od Gniewina. Najbliższe miejscowości nadmorskie to Białogóra oraz Dębki.

Więcej


Zdjęcia

Więcej zdjęć: kliknij

Wirtualny spacer po Gminie Gniewino: kliknijTrasa


Opis tras 46 km i 92 km
Pętla 23 km

Trasa składa się z pętli o długości 23 km.
Dla krótszego dystansu pokonywana jest dwukrotnie (46 km), dłuższy oznacza 4 przejazdy (92 km).
W naszej ocenie oba dystanse otrzymują odpowiednio i   gwiazdki.

O stopniu trudności decyduje podjazd rozpoczynający się kilkaset metrów za linią startu. Zdecydowanie jest tu szansa na posmakowanie uroków wspinaczki. Strava (profil poniżej) pokazuje długość 1.4 km, średnie nachylenie 7% i 101 metrów różnicy wzniesień. Trasa podjazdu wiedzie drogą techniczną elektrowni szczytowo-pompowej, na co dzień jest ona zresztą zagrodzona szlabanami i niedostępna dla ruchu.

Pozostała część trasy to w zasadzie w miarę równomierne konsumowanie tych wypracowanych na początku pętli 100 metrów w postaci lekko opadającego terenu aż do brzegów Jeziora Żarnowieckiego, gdzie po kolejnych 3 kilometrach zamykamy okrążenie.


Mapa i profil trasy
Mapa i profil trasy
Mapa i profil trasy


Cyklo Gniewino 2016 - Fotosy

Galeria z ubiegłego roku

zobacz

Cyklo Gniewino 2015 cz. I - Fotosy

Pierwsza część galerii (dystans 46 km)

zobacz

Cyklo Gniewino 2015 cz. II - Fotosy

Druga część galerii (dystans 92 km)

zobacz
[:]

Pin It on Pinterest